Email fiók
Utolsó módosítás: March 22, 2020
Fontos
Ha osztozol a gépen valakivel (tesó, apa), mindig győződj meg róla, hogy a saját Google Fiókod használod!Az email címet felfoghatod hasonlóan mint a lakáscímed. Ez egy “azonosító” ami alapján bárki a világon tud neked emailt írni.
Viszont, az emberek költöznek, és lakáscímük tud változni, de az email cím ritkán változik, ha megfogadod a jó tanácsokat.
A XXI. században szinte elvárt, hogy mindenkinet legyen email címe.
És még egy fontos dolog: ez email az nem chat!
Hogy néz ki egy email
Az email rendelkezik küldővel, címzettel (ezek email címek), tárggyal (egysoros “összefoglaló”) és magával a tartalommal. Esetleg lehet neki csatolt állománya.
Az email cím két részből áll, melyet egy @
(angolul “at”) betű köt ossze, például:
sgyak2014b-osztaly@googlegroups.com
Az első rész a mail fiók neve, a második rész a szolgáltató (v “domain”) neve.
Ha te küldesz emailt, te leszel a küldő. Ha kaptál emailt, te vagy a címzett (közvetlenül vagy közvetve). Levelezői lista esetében, a küldő a listát jelöli meg címzettnek, de a lista minden tagja megkapja a levelet.
A levél eredetét könnyen leellenőrizheted a küldő alapján.
Tippek
- Ha a kapott levél címzettje nem te vagy, hanem a levelezői lista, akkor biztos lehetsz abban, hogy minden társad megkapta ezt.
- Ha a kapott levél címzettje te vagy, és a levél a teljes osztályt érinti, továbbítsd az az osztály listára.
Új email írása
Ha egy új “témát” akarsz indítani, akkor új emailt írsz. Kezdjük az alaphelyzetből: balra fenn van egy “plusz” jel, ezzel kezdesz új emailt.
Kapott emailra válasz
Ha emailt kaptál, és válszolni akarsz rá, akkor a “Válasz” opciót kell kiválasztanaod ez email olvasása közben.
Fontos: válasz írasakor, maradj az email témájánál, ez nem chat. Ha a szerzőtöl valami független témáról kérdeznéd, írj új levelet.
Kapott email továbbítása
Hasonlóan a válasz esetén, ha a válasz ikon melletti pont-pont-pont lebomló menüre kattintasz, ki tudod választani a Továbbítást. Így a levelet szőröstül-bőröstül továbbítani tudod.
Tippek
- Ne legyen gyerekes az emailcímed, jobb ha hasonlít a tényleges nevedre. Az ami ma "menő", jövőre már ciki lehet!
- Igyekezz egy email címet használni és megtartani. Gondolj bele, ha 10 év alatt 10 fiókot "elfogyasztasz", hogy fognak az emberek rád találni?